<<

>>

Vyrábíme moderní schody
- vyberte si typ přesně podle vašich představ

Nejenom tvar, ale především materiál a barva utvářejí výsledný vzhled schodiště. Vyberte si schody přesně podle vašich představ. Schody JAP jsou přesně tím výrobkem, který patří do vašeho interiéru.

Interiérové schody JAP
vystupte ze standardu a chtějte víc komfortu a kvality do svého bytu

Vyberte si originální schody, které přesně zapadnou do vašeho interiéru. Schody mohou být v tradičním dřevěném provedení nebo můžete kombinovat moderní materiály jakými je kov či sklo.

Točité schodiště JAP TANGO
elegantní schody s nádechem luxusu

Nášlapy točitého schodiště JAP TANGO se obtáčejí kolem středového sloupu ve tvaru extravagantní dvoušroubovice. Tu tvoří masivní bukové dřevo mořené do odstínu temně rudého mahagonu.

Segmentové schodiště JAP GO
odlehčené schody bez podstupnic

Schodiště působí odlehčeným dojmem díky absenci podstupnic, zároveň je díky masivním dřevěným nášlapům považováno za velice vkusný interiérový doplněk.

Kombinované točité schodiště JAP MAX
- zatočte s malým prostorem

Kombinované točité schodiště JAP MAX je určené do interiéru. Schodišťový stupeň je z masivního bukového dřeva, na výběr je dub, javor či jasan.

 

Zaujala vás
naše nabídka?

Poptávka

Základní kritéria pro výběr schodiště

Při výběru schodiště je dobré si uvědomit, že schody nejsou pouhým spojovacím bodem jednotlivých podlaží. Ale, schodiště představují dominantní prvek stavby, který není radno nijak podceňovat. Vhodně zvolené schody umocní celkový dojem z daného prostoru a dokáží i nastolit úplně jinou atmosféru.

Základní kritéria pro výběr schodiště

Zde jsou základní kritéria, která byste při výběru vhodných schodů měli mít na paměti, protože vám mohou pomoci vybrat správný typ schodiště.

1.    Funkčnost a praktičnost schodů

Je dobré si předem ujasnit, jakou funkci má schodiště plnit a také kam povede. Hlavní schodiště by mělo být řádně široké (běžná šířka je 90 cm a výška nášlapu 16 až 19 cm), aby se na něm dva jdoucí lidé mohli navzájem vyhnout.

2.    Materiál a odolnosti proti opotřebení

Materiál schodiště by měl být dostatečně tvrdým a odolným, aby schody byly náležitě chráněny proti mechanickému opotřebení. Proto pokud je za hlavní konstrukční prvek schodů použito dřevo, tak se obecně doporučuje vybírat z masivních typů dřevin. U kovových materiálu by mělo být zase rozhodujícím, zdali jsou kovy opatřeny antikorozní ochrannou vrstvou.

3.    Hlučnost schodů

Je důležité si všímat, jak jsou schody ukotveny u stěny, protože to má vliv na následné rozléhání zvuků po okolních místností.

4.    Design a estetičnost

Je vhodné, aby schody v budově byly důmyslným způsobem sladěny se svým okolím. To tedy znamená vyvarovat se věcem, jako např. volba celokovového schodiště do útulné dřevostavby aj., nicméně samozřejmě záleží pouze na vašem vkusu, jaké schody budou zdobit váš interiér.

Vzhled schodů dnes může mít mnoho zajímavých a moderních designových podob. Kdy lze kombinovat různé materiály. Schody, tak můžou být tradičního vzhledu či v moderně pojatém designu.

Jestliže si však nevíte s výběrem schodiště rady, velice rádi vám poradíme a poskytneme veškeré doplňující informace.

Ukázky schodiště J.A.P.:

Schodiště Jap Harmony Schodiště Jap Go
Třmenové schodiště JAP Harmony
Segmentové schodiště JAP GO